STACJE ZMIĘKCZANIA WODY (2)

stacje zmiękczania wody

 

 

Woda.


Pozornie niewyczerpalna. Coraz ważniejsza.
Pijemy ją, myjemy się nią, pierzemy nasze ubrania, nawet ogrzewamy nasze domy, a jednak rzadko zwracamy uwagę na jej skutki. Tak się dzieje dopóki nie zajrzymy do czajnika i nie zobaczymy w nim osadu lub nasz instalator nie wymieni nam kotła grzewczego na nowy, ponieważ dotychczasowy zniszczył kamień.

 Trudno uwierzyć, ale woda, którą użytkuje 4-osobowa rodzina może zawierać rocznie aż 70 kg kamienia.

 

Twarda woda może zniknąć.

 

aq1Na szczęście, istnieje niezawodny i zarazem przystępny sposób pozbycia się kamienia na dobre. Wystarczy zainstalować w domu zmiękczacz wody Aquahome, a twarda woda zamieni się w miękką, jak tylko przepłynie przez specjalne złoże znajdujące się wewnątrz urządzenia. Po uzdatnieniu określonej ilości wody, złoże to zostanie automatycznie poddane procesowi czyszczenia – tzw. regeneracji roztworem soli. Urządzenia Aquahome wytwarzane są przez wiodącego producenta domowych systemów uzdatniania wody na świecie, który od prawie 90 lat wyznacza standardy w swojej branży. Zmiękczacze wody Aquahome posiadają unikalne, opatentowane rozwiązania, mające na celu uzdatnianie wody w sposób komfortowy, oszczędny i chroniący środowisko naturalne.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy sugerowana jest instalacja zmiękczacza wody w domu?
Kiedy mieszkamy w rejonie twardej wody, woda zawiera duże ilości rozpuszczonych w niej substancji (głównie soli wapnia i magnezu), które niszczą urządzenia AGD oraz wpływają niekorzystnie na wiele rzeczy w naszym domu – począwszy od osadów w łazience, a skończywszy na stratach energii w urządzeniach grzewczych.
Jak woda staje się twarda?
Woda jest uniwersalnym rozpuszczalnikiem. Kiedy przenika przez glebę i skały, rozpuszcza i wchłania minerały (głównie wapń i magnez), które podczas podgrzania wody przyczyniają się do powstawania kamienia kotłowego.

Czy zmiękczacze Aquahome są drogie?
Kosztują mniej więcej tyle ile dobrej klasy pralka, ale w odróżnieniu od innych urządzeń AGD, koszt zmiękczacza Aquahome może się zwrócić po 2-4 latach. Dzięki Aquahome podwyższymy sprawność naszej instalacji grzewczej, zaoszczędzimy pieniądze na naprawy sprzętów AGD, a tym samym wydłużymy ich żywotność.

Ponadto zredukujemy aq2wydatki na środki czyszczące i myjące.

Czy instalacja zmiękczacza Aquahome wymaga specjalnych zabiegów lub przeróbek budowlanych?
Instalacja tego urządzenia jest relatywnie łatwym zadaniem. Jeśli tylko posiadamy dostęp do głównego zaworu zimnej wody, a w pobliżu niego gniazdko elektryczne, odpływ do kanalizacji i trochę miejsca, jesteśmy gotowi do instalacji.

Czy zmiękczacze Aquahome potrzebują dużo miejsca do instalacji?
Aquahome nie wymagają dużo miejsca, ponieważ są to urządzenia kompaktowe, tzn. ich obudowa jest jednocześnie zbiornikiem na sól tabletkowaną do regeneracji złoża.

Czy eksploatacja tych urządzeń jest skomplikowana?
Zmiękczacze Aquahome są bardzo łatwe w użyciu i eksploatacji. Pracują w trybie automatycznym i nie wymagają obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania solą w tabletkach (zwykle raz na kilka miesięcy).

Kiedy zauważę różnicę w jakości wody?
Praktycznie od razu. Skóra, włosy będą bardziej miękkie i delikatne po pierwszym myciu, a pra - nie świeże i czyste po pierwszym praniu.

Czy wodę zmiękczoną można pić?
Wodę zmiękczoną można pić. Jedynie pewną ostrożność powinny zachować osoby, które stosują dietę bezsolną. Zmiękczając każdy 1 stopień niemiecki twardości, dodajemy około 8,2 mg sodu na 1 litr wody. Osoby stosujące dietę bezsolną powinny to uwzględnić przy obliczaniu dziennego spożycia soli. Wypijając dziennie 3 litry wody zmiękczonej, spożywamy 344,4 mg sodu, co odpowiada około 0,87 g soli kuchennej. Jest to przykła dowa ilość soli zawarta w 1 kromce białego pieczywa. Nie jesteś zadowolony z wody w Twoim domu? W czajniku gromadzi się kamień, a na bateriach w kuchni i łazience wciąż widać uporczy we osady? Masz t wardą wodę! Aquahome Aqua

System Danfoss Link™

Inteligentne ogrzewanie domu i mieszkania Oficjalna strona System Danfoss Link™
Różne pomieszczenia różne temperatury - zarządzanie przez aplikacje w telefonie.

 

WięcejSystem Danfoss Link™

System Hep2O


System wciskowy Hep2O oparty o złączki tworzywowe i elastyczną rurę z polibutylenu (PB) jest idealny także do bezpośredniego łączenia z instalacjami miedzianymi. System ten zaprojektowano tak, aby zapewnić maksymalną wydajność, a jego wyjątkowa niezawodność jest wynikiem wieloletnich doświadczeń specjalistów Wavin.

Montaż na wcisk

Hep2O to system łączony na wcisk, bez użycia narzędzi, dzięki czemu oferuje łatwiejszą i szybszą instalację bez rezygnacji z jakości i trwałości połączeń. Oferta Hep2O to szeroka gama białych kształtek tworzywowych oraz mosiężnych z gwintami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi w zakresie średnic od 15-28 mm.

Bezpośredni montaż z rurą miedzianą
Kształtki Hep2O umożliwiają połączenia nie tylko z rurą polibutylenową Hep2O, ale także bezpośrednio z rurami miedzianymi.

Zobacz więcej Hep2O nowej generacji

poznaj lepiej

STACJE ZMIĘKCZANIA WODY (2)

stacje zmiękczania wody     Woda. Pozornie niewyczerpalna. Coraz ważniejsza.Pijemy ją, myjemy się nią, pierzemy nasze ubrania, nawet ogrzewamy nasze domy, a jednak ...

Czytaj więcej

System Danfoss Link™

Inteligentne ogrzewanie domu i mieszkania Oficjalna strona System Danfoss Link™ Różne pomieszczenia różne temperatury - zarządzanie przez aplikacje w telefonie...

Czytaj więcej

System Hep2O

System wciskowy Hep2O oparty o złączki tworzywowe i elastyczną rurę z polibutylenu (PB) jest idealny także do bezpośredniego łączenia z instalacjami miedzianymi. System ten zapro...

Czytaj więcej

aktualności

Kamil Serafin-kierowca wspierany przez n…

W sezonie 2019 wspieraliśmy ponownie Kamila Serafi...

Czytaj więcej

W sezonie 2018 wspieraliśmy Kamila Seraf…

W sezonie 2018 ponownie z dumą wspieraliśmy bardzo...

Czytaj więcej

youtubekanal